تبلیغات
آهنگ 14 مینا - راهپیمایی اربعین نشانگر ایجاد انگیزه خواستن در بشر توسط اولیای الهی است/تنها علم دین است که فرد را به سعادت می‎رساند

راهپیمایی اربعین نشانگر ایجاد انگیزه خواستن در بشر توسط اولیای الهی است/تنها علم دین است که فرد را به سعادت می‎رساند

شنبه 29 آبان 1395 01:46 ق.ظ

 

خبرگزاری تقریب (TNA) - راهپیمایی اربعین نشانگر ایجاد انگیزه خواستن در بشر توسط اولیای الهی است/تنها علم دین است که فرد را به سعادت می‎رساند

 • خبرگزاری تقریب (TNA) - راهپیمایی اربعین نشانگر ایجاد انگیزه خواستن در بشر توسط اولیای الهی است/تنها علم دین است که فرد را به سعادت می‎رساند

  آیت‏ الله اراکی در جمع طلاب خواهر استان مرکزی:

  راهپیمایی اربعین نشانگر ایجاد انگیزه خواستن در بشر توسط اولیای الهی است/تنها علم دین است که فرد را به سعادت می‎رساند

  تنا-اختصاصی

  دبیرکل مجمع جهانی تقریب، از راهپیمایی اربعین حسینی به عنوان یکی از نشانه‎های ایجاد خواستن‎ در بشر توسط اولیای الهی یادکرد و اظهار داشت: وقتی انگیزه الهی باشد، میلیون‎ها انسان سر از پا نشناخته و بدون توجه به سرما، گرما، خستگی، آذوقه و... راه می‎افتند.

  تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴

  کد مطلب: 251312

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری تقریب(تنا)، "آیت‎الله محسن اراکی"، منتخب مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری، پیش از ظهر روز جمعه، در همایش طلیعه حضور طلاب خواهر استان مرکزی که در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، طی سخنانی، مسیر طلبگی را برترین و بهترین مسیرها دانست.

  وی اظهار داشت: بر اساس روایت صحیحه، علما، ورثه انبیا هستند. وارث نیز بدان معناست همان جایگاه و مسئولیتی که بر دوش انبیا بوده، اکنون بر دوش علما است.

  دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، نخستین مسئولیت انبیا را هدایت و راهنمایی مردم عنوان کرد و اظهار داشت: وجود راهنما نشانگر وجود مقصدی است که فرد باید به سوی آن حرکت کند.

  وی ادامه داد: مقصد اصلی بشر رسیدن به سعادت جاودانه است. سعادت جاودانه نیز با عمل به سخنان خدا محقق می‎شود که شرط مقصد است. در حوزه نیز افراد به دنبال بیان و عمل به سخنان خداوند متعال هستند؛ از این‎رو علم دینی که در حوزه خوانده می‎شود، بهترین علم بوده و فرد را به سعادت می‎رساند.

  منتخب مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری، شکوفا کردن استعدادهای بشر را دومین هدف انبیا دانست و گفت: انبیا به بشر توانایی انجام کارهای بزرگ را تعلیم داده و در وجودشان ایجاد کردند.

  وی از راهپیمایی اربعین حسینی به عنوان یکی از نشانه‎های ایجاد خواستن‎ در بشر توسط اولیای الهی برشمرد و اظهار داشت: وقتی انگیزه الهی باشد، میلیون‎ها انسان سر از پا نشناخته و بدون توجه به سرما، گرما، خستگی، آذوقه و... راه می‎افتند. این نشان می‎دهد اولیای الهی چگونه خواستن‎ها را در بشر محقق می‎کنند.

  از دیدگاه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سومین هدف انبیا همراهی کردن بشر در مسیر خواستن‌ها و چهارمین هدف نیز حفظ انسان‎ها از انحراف در این مسیر است.

  وی ادمه داد: شیطان قسم یاد کرده در مسیر زندگی بشر قرار گرفته و او را منحرف کند که براساس فرموده رهبر معظم انقلاب، برای شناخت این کمین‎گاه‎ها باید بصیرت داشت. چشم بیدار، فرد را از لغزشگاه حفظ می‏ کند. بصیرت در میانه راه، کمین‌گاه‎ها را کشف می‎کند. فرد با بصیرت لغزشگاه را تشخیص می‎دهد.

  آیت‎الله اراکی، تأکید کرد: البته شیطان فرد بی بند بار را از طریق بی بندباری گمراه می‏ کند، ولی برای افراد مذهبی دام‎هایی مانند عنوان پرستی، خودپرستی، جاه طلبی و... را قرار می‎دهد.

  وی، پنجمین هدف انبیا را رساندن افراد به مقصد به صورت عملی دانست و خاطرنشان کرد: بیشتر آغازها خوب است، ولی باید همراه با فرجام خوب باشد. به همین دلیل باید همواره با تعالیم اهل‎بیت(ع) آشنا بود و به آن‎ها عمل کرد.

  منتخب مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری، همچنین طلاب خواهر را به یادداشت آموخته‎های خود، مطالعه کتاب‎های مختلف غیر درسی مفید مانند تاریخ انبیا، برنامه‎ریزی در تحصیل و نظم در امور توصیه کرد.

  وی یادآور شد: تحصیل علم با خانه‎داری، شوهرداری و فرزندداری منافاتی ندارد و افرادی که گرفتار منافات می‎شوند یا هدف برایشان مهم نبوده و یا در زندگی برنامه‌ریزی ندارند. در روایت آمده: «اگر بانوان، مادری مهربان بوده و از شوهر آزاری پرهیز کنند، بدون حساب و کتاب اهل بهشت هستند.» شوهرداری و فرزندداری، رکن جامعه است.


برچسب ها: راهپیمایی ، اربعین ، نشانگر ، ایجاد ، انگیزه ، خواستن ، در ،