نیمی از عکس های کاربران جهان با دوربین های موبایل گرفته می شوند

دوشنبه 20 آذر 1396 07:11 ب.ظ

 

نیمی از عکس های کاربران جهان با دوربین های موبایل گرفته می شوند

  • نیمی از عکس های کاربران جهان با دوربین های موبایل گرفته می شوند

    افزایش چشمگیر کیفیت دوربین های به کار رفته در تلفن های هوشمند باعث شده تعداد تصاویر گرفته شده توسط این دستگاه ها نیز به میزان قابل ملاحظه ای رشد را طی سال های اخیر تجربه کنند. بر اساس گزارش فیلکر که امروز منتشر شد، رقابت بین تلفن های هوشمند و دوربین های DSLR به تدریج به مراحل حساس تری می رسد.

    به گفته Flickr، تلفن های هوشمند همانند چند سال گذشته به عنوان اصلی ترین ابزار برای عکاسی و به اشتراک گذاری آن شناخته شده اند. تعداد عکس های گرفته شده و بارگزاری شده در دیتابیس Flickr نشان می دهد عکاسی با دوربین تلفن های هوشمند حالا دقیقا ۵۰ درصد از کل عکس های این شبکه را به خود اختصاص می دهند که نسبت به سال قبل ۲ درصد افزایش داشته است. اما شاید نکته جالب در این گزارش، رقابت پایاپای دوربین های DSLR باشد. این دوربین ها در سال ۲۰۱۷ تقریبا ۳۳ درصد از عکس های Flickr را به خود اختصاص داده اند که نسبت به ۲۵ درصد سال گذشته شاهد رشد هشت درصدی است و DSLRها نسبت سهم خود را از یک چهارم کل عکس ها در سال گذشته به یک سوم رسانده اند. آنچه طی یک سال گذشته با کاهش سهم خود در بین عکاسان مواجه شده دوربین های Point-and-shoot است که از ۲۱ درصد سهم به ۱۲ درصد کاهش پیدا کرده اند و در کنار آنها، دوربین های بدون آینه نیز تنها دارای سهم ۴ درصدی از کل عکس های گرفته شده توسط کاربران فلیکر هستند.

    دیگر بخش گزارش فلیکر به برندهای مورد استفاده توسط کاربران اختصاص دارد. همان طور که دوربین های به کار رفته در تلفن های هوشمند بیشترین سهم را از بازار عکس های دیجیتال دارند، پر استفاده ترین برند هم بدون تعجب اپل خواهد بود. در واقع دستگاه های اپلی ۹ جایگاه از ده رتبه اول جدول فلیکر را به خود اختصاص داده اند. از بین همه گوشی های اپل، آیفون ۶، آیفون ۶ اس و آیفون ۵ اس محبوب ترین ها به حساب می آیند. از بین دوربین های DSLR نیز تنها Canon 5D Mark II است که در بین ده دستگاه پر استفاده عکاسان جهان قرار دارد. بین دو کمپانی رقیب در صنعت دوربین های عکاسی، کانن ۲۳ درصد و نیکون ۱۸ درصد از تمام عکس های آپلود شده بر روی فیلکر را به خود اختصاص داده اند.

    البته به گزارش منتشر شده توسط فلیکر انتقاداتی نیز وارد است. برای مثال می توان گفت آپلود کردن یک عکس از گوشی موبایل روی سرورهای فلیکر بسیار ساده تر از انتقال تصاویر از دوربین DSLR به رایانه و سپس از رایانه به سرور می باشد. با این حال به نظر می توان این نتیجه گیری را داشت که تلفن های هوشمند به تدریج در حال مستحکم تر کردن جایگاه خود به عنوان اصلی ترین ابزار عکاسی در جهان هستند اما آنها حداقل در کوتاه مدت قادر به کنار زدن DSLR ها و گرفتن جایگاه آنها در بین عکاسان نیستند.


برچسب ها: نیمی ، از ، عکس ، های ، کاربران ، جهان ، با ،
 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات